Aylar: Eylül 2019

İnsan Vücudunun Hayrete Düşüren 42 Özelliği

İçerisinde yaşadığımız vücudumuzla ilgili henüz öğrenmemiz gereken tonlarca şey var. Vücudumuzun kapasitesi nedir? Sınırlarımız nelerdir? Her gün bu ve buna benzer sorular bilim insanları tarafından cevaplanıyor ve biz de bu yazı altında sizinle bu harika yapının sırlarını paylaşıyoruz.

Marmaris'te av tüfeği ile vurulan eşek tedaviye alındı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, köylüler tarafından iki bacağından av tüfeğiyle yaralanmış olarak bulunan bir yaban eşeğin tedavisi için Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ekipleri harekete geçti. İlk müdahelesi yapılan eşek, götürüldüğü Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı'nda ameliyat edildi.

Zeynep Bastık konserine yoğun ilgi

Genç sanatçı Zeynep Bastık, Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserine ilgi yoğun oldu. Sanatçının şarkılarıyla kimi zaman hüzünlenen, kimi zaman da doyasıya eğlenen Bursalılar, unutulmaz bir gece yaşadı.

300 yıllık tescilli 'Muğla saraylısı' tatlısı!

Muğla'da Yörüklerin bayramlar ve kız isteme törenleri için hazırladığı, 300 yıllık 'Muğla saraylısı', kente gelenlerin ilk tattığı lezzetler arasında bulunuyor. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nca geçen yıl coğrafi işaret verilen tatlı, sipariş üzerine farklı illere özel olarak ambalajlanıp, kargoyla gönderiliyor.